Folia PCV to tworzywo sztuczne (Polichlorek winylu), które praktycznie nie posiada wad. Zacznijmy może od tego, że tworzywo nie jest biodegradowalne, co mogło by się wydawać wpływa negatywnie na środowisko naturalne. I tak by z pewnością było, gdyby po okresie eksploatacji musiało kończyć żywot na wysypisku śmieci. Jednak folia PCV jest w 100% materiałem, który można poddać recyklingowi. Dzięki temu tworzywo raz wytworzone może być nieskończenie wiele razy przetwarzane i nie będzie miało negatywnego wpływu na ekosystem planety.
Folia termoizolacyjna
Kolejną zaletą jaką posiada folia PCV jest bardzo dobry współczynnik izolacji cieplnej. Materiał wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji kurtyn paskowych. Służą one do izolacji termicznej obiektów w których intensywny ruch towarowy uniemożliwia stosowanie bram segmentowych, przynajmniej przez kilka godzin w ciągu doby. Folia w postaci pasów jest też często wykorzystywana do budowy przegród pasowych wygradzających strefy o odmiennych warunkach mikroklimatycznych. Jest to bez wątpienia rozwiązanie pozwalające na wyznaczanie stref składowych o różnych wymaganiach w dużych halach magazynowych czy zakładach produkcyjnych.
Specjalistyczne folie PCV dla wymagających branż technologicznych
Szczególne właściwości specjalistycznych folii PCV jak zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, podwyższona plastyczność czy możliwość filtrowania promieniowania świetlnego pozwalają na wykorzystywanie folii w branżach bardziej wymagających. Folie chłodnicze doskonale sprawdzają się w przemyśle spożywczym, transporcie a także przemyśle farmaceutycznym. Pozostają elastyczne nawet w temperaturze sięgającej -60°C. Folie żebrowane pozwalają na przewożenie ładunków owiniętych w folię stretch a także przedmiotów o niestandardowych wymiarach i nierównych krawędziach, które mogą powodować uszkodzeni pasów gładkich. Folie filtrujące promieniowanie świetlne to materiał, który posiada zdolność pochłaniania promieniowania podczerwonego a także ultrafioletowego. Wykorzystywany jest w przemyśle spawalniczym i metalurgicznym do ochrony otoczenia stanowisk obróbki metalu oraz boksów spawalniczych przed promieniowaniem łuku spawalniczego (cieplnym i świetlnym).
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.